Home / Αθλητισμός / Premier League: Ο Χάαλαντ ήταν ο λυτρωτής για την Μάντσεστερ Σίτι

Premier League: Ο Χάαλαντ ήταν ο λυτρωτής για την Μάντσεστερ Σίτι

Με πέναλτι του Χάαλαντ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων η Μάντσεστερ Σίτι κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής Φούλαμ την οποία κέρδισε με 2-1 σε αναμέτρηση για την 15η ημέρα της Premier League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό με τον Άλβαρεζ αλλά έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κανσέλο στο 26΄, καθώς ο Πορτογάλος ανέτρεψε τον Γουίλσον μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Περέιρα στο 28΄ και η Φούλαμ έδειχνε ικανή να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από το «Ετιχάντ». Όμως στις καθυστερήσεις ο Ρόμπινσον ανέτρεψε τον Ντε Μπρόινε στην περιοχή και ο Χάαλαντ με το 18ο φετινό του τέρμα στο πρωτάθλημα διαμόρφωσε το τελικό 2-1.