Home / Αθλητισμός

Αθλητισμός

Μίτσελ: «Είναι λίγο υπόπτο που ήρθε αυτό το αποτέλεσμα»

Ο Μίτσελ ξέχασε το λάθος του Άβιλα στις καθυστερήσει και υποστήριξε  ότι η δήλωσή του για «ένα ασυγχώρητο λάθος» στο τέλος του αγώνα, αναφερόταν στην απόφαση του διαιτητή να καταλογίσει πέναλτι εις βάρος της ομάδας του. Πηγή

Read More »

Το ντέρμπι-Γιοβάνοβιτς: «Δεν κάναμε καλό ματς, ικανοποιημένοι με το αποτέλεσμα»

Ικανοποιημένος απ’ τον βαθμό, έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, δήλωσε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά το τέλος του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό και το ισόπαλο 1-1, τονίζοντας πως οι «πράσινοι» θα πρέπει να παίξουν καλύτερα στη συνέχεια. Πηγή

Read More »

Ιταλία-Ποδόσφαιρο: Η Λάτσιο θριαμβεύτρια στο ντέρμπι της «αιώνιας» πόλης

Ένα τραγικό λάθος του Ιμπάνιεθ έκρινε το ντέρμπι της «αιώνιας» πόλης ανάμεσα σε Ρόμα και Λάτσιο (0-1). Ο Ιμπάνιεθ προσπάθησε να ντριπλάρει στην περιοχή της Ρόμα, ο Πεδρο τον πίεσε με την μπάλα να καταλήγει στον Φελίπε Άντερσον, που δεν ...

Read More »

Super League (11η αγωνιστική): Χωρίς σκορ το ντέρμπι Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού στο α΄ημίχρονο

Το πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι των δυο «αιωνίων», ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό στο «Απ.Νικολαΐδης» τελείωσε χωρίς γκολ. Την εδαφική υπεροχή είχαν οι «πράσινοι», όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν πιο σημαντικές ευκαιρίες για γκολ.  Πηγή

Read More »

Η Λοκέντι θριάμβευσε στον Μαραθώνιο της Νέας Υόρκης

Η Ισραηλινή Λόνα Τσεμτάι Σάλπετερ τερμάτισε δεύτερη σε 2:23:30, ενώ η παγκόσμια πρωταθλήτρια Γκοτιτόμ Γκεμπρεσλασέ από την Αιθιοπία κατέλαβε την τρίτη θέση.