Home / Ειδήσεις / Φούλαμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2: «Απόδραση» με buzzer beater

Φούλαμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2: «Απόδραση» με buzzer beater

Σπουδαία νίκη για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Λονδίνο επί της Φούλαμ! Χάρη σε γκολ του νεαρού Γκαρνάτσο στην τελευταία φάση του αγώνα, οι «κόκκινοι διάβολοι» επικράτησαν με 2-1 και έφτασαν στο -3 από την τέταρτη Τότεναμ που έχει και ματς περισσότερο.Ο Ντε Χέα κράτησε τη Γιουνάιτεντ «όρθια» όποτε χρειάστηκε σε όλο το ματς και συνέβαλλε τα μέγιστα για να έρθει η νίκη. Ο Έρικσεν με προβολή στο 14′ έκανε το 0-1 μετά από γύρισμα του Μαρσιάλ, αλλά η Φούλαμ βρήκε την ισοφάριση στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους.Ο Ντάνιελ Τζέιμς έκανε το 1-1 από κοντά στο 61′ για τους γηπεδούχους και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο 18χρονος Γκαρνάτσο έκανε το 1-2 με ωραίο τελείωμα, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.Φούλαμ: Λένο, Ριμ, Ντιόπ, Ρόμπινσον, Κέρνεϊ (90+2’ Ονομά), Αντρέας Παρέιερα, Παλίνια, Γουΐλσον (59’ Τζέιμς), Γουίλιαν, Ντε Κόρδοβα Ριντ, ΒινίσιουςΓιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Λίντελεφ, Μαλάσια, Σο, Μαρτίνες, Έρικσεν, Κασεμίρο, Μπρούνο Φερνάντες, Μαρσιάλ (73’ Γκαρνάτσο), Ελάνγκα (55’ ΜακΤόμινεϊ), Ράσφορντ.