Home / Αθλητισμός / Ποδόσφαιρο / Β΄ Εθνική / Μ’ αυτόν «καλπάζει» η ΑΕΛ!

Μ’ αυτόν «καλπάζει» η ΑΕΛ!

Μεγάλος πρωταγωνιστής της Λάρισας συνεχίζει να είναι ο Μαρουκάκης, που συνέβαλλε και πάλι με δύο γκολ στο 3-1 της ΑΕΛ επί του Πανελευσινιακού. Μεγάλα διπλά για Τρίκαλα και Εργοτέλη.

Σούπερ Λάρισα και σούπερ Μαρουκάκης στην δεύτερη αγωνιστική της Football League.

Οι βυσσινοί συνεχίζουν εντυπωσιακά την φετινή της παρουσία, επικρατώντας 3-1 του Πανελευσινιακού, με τον Μαρουκάκη να δίνει ξανά προβάδισμα στην ομάδα του με δύο τέρματα στο 13’ και το 57’.

Ο Μπλάνκο στο 65’ μείωσε για την ομάδα της Ελευσίνας ενώ ο Λαμπρόπουλος στο 67’ δημιούργησε το τελικό 3-1.
Φοβερό διπλό πανηγύρισε ο Εργοτέλης κόντρα στον Αχαρναϊκό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 3’ με τον Ομπράντοβιτς, όμως οι Ηρακλειώτες έκαναν την επική ανατροπή σκοράροντας στο 89 και το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τους Μάνο και Ινιάτς.

Εκτός έδρας νίκη πήραν και τα Τρίκαλα στην έδρα του Αγροτικού Αστέρα. Κουσκουνάς και Γκμπαλέ στο 45’ και το 66’ αντίστοιχα έδωσαν τα ηνία στους φιλοξενούμενους, με τον Τσεμπερίδη να μειώνει στο 76’ χωρίς να καταφέρει κάτι παραπάνω.