Home / Αθλητισμός / Ποδόσφαιρο / Βέλλιος on fire !!!

Βέλλιος on fire !!!

Με τον Απόστολο Βέλλιο «on fire» (τέσσερα γκολ) ο Ηρακλής επικράτησε άνετα 6-2 στο φιλικό κόντρα στην ομάδα Νέων.

Δυνατή προπόνηση έκανε ο ορεξάτος Ηρακλής το Σάββατο. Ο «Γηραιός» πήρε εύκολη νίκη 6-2 στο φιλικό απέναντι στην Κ20.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της ομάδας του Νίκου Παπαδόπουλου ήταν ο Απόστολος Βέλλιος, που σημείωσε τέσσερα τέρματα. Το σκορ άνοιξε ο Πασάς στο 34ο λεπτό κι εν συνεχεία ο πρώην επιθετικός της Έβερτον έβαλε… τους μικρούς στα δίχτυα (49’, 55’, 62’, 64’). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπουλούτ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πρώτη ομάδα: Περνίς, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Καρασαλίδης, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Ζαμπάζης, Πασάς, Λουκίνας, Ρομάνο, Χαντί. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Γιαννίκογλου, Κάσσος, Καλφούντζος, Τσότρας, Μακρής, Πουρτουλίδης, Ιβανίτζι, Περόνε, Βέλλιος, Μπουλούτ.

Νέων: Ηλιάδης, Χουζούρης, Κασαπίδης, Αβραμίδης, Καρβούνης, Ρότας, Ιβανίτζι, Αμαραντίδης, Δούμτσιος, Συμεωνίδης, Μεζίνης. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Γκιάτας, Παναγιωτίδης, Μιχαλόπουλος, Μπικιάρης, Παπαγεωργίου, Ιωαννίδης, Στράντζαλης