Με τον Μάρκους Ντένμον να προσφέρει μία μοναδική… παράσταση (29π., 7/10τρ.), το Περιστέρι συνέτριψε την Καρδίτσα, στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου», για την 5η αγωνιστική της Α1 Ανδρών/Basket League. Η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη σημείωσε… κατοστάρα (102-77) στο ντεμπούτο του Δημήτρη Αγραβάνη, βελτιώνοντας σε 3-2 το ρεκόρ της και υποχρεώνοντας την Καρδίτσα στην τρίτη ήττα της σε τέσσερις αναμετρήσεις.
![](https://www.pes.gr/wp-content/uploads/2022/11/basket-league-5ceb7-ceb1ceb3cf89cebdceb9cf83cf84ceb9cebaceae-cebaceb1cf84cebfcf83cf84ceaccf81ceb1-cf84cebfcf85-cf80ceb5cf81ceb9cf83cf84_636815780dfd7-620x330.jpeg)