Home / Ειδήσεις / Νίκες για Μπάγερν, Ντόρτμουντ και Λειψία

Νίκες για Μπάγερν, Ντόρτμουντ και Λειψία

Ημέρα των φαβορί ήταν η 13η αγωνιστική της Bundelsiga.Μπάγερν Μονάχου, Ντόρτμουντ και Λειψία συνέχισαν με νίκες την πορείας τους, κόντρα σε Χέρτα, Μπόχουμ και Χοφενχαϊμ αντίστοιχα.Στο Βερολίνο η Μπάγερν επικράτησε με 3-2 της Χέρτα. Μέχρι το ρολόι στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου να δείξει το 38ο λεπτό, το σκορ ήταν 3-0 για τους πρωταθλητές, με ήρωα τον Ερίκ Μαξίμ Τσούπο Μότινγκ που πέτυχε δύο γκολ, έχοντας σκοράρει στα τελευταία επτά παιχνίδια όπου έχει αγωνιστεί.Διαβάστε επίσης: Σεβτσένκο: Ανακατασκευάζει βομβαρδισμένο γήπεδο στην Ουκρανία με βοηθό την ΜίλανΟι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και κόντρα στη ροή του αγώνα βρήκαν δύο γκολ πριν από το σφύριγμα για την ανάπαυλα, με τον Ντοντί Λουκεμπακιό και τον Ντάβι Ζέλκε με πέναλτι. Το σκηνικό στην επανάληψη δεν άλλαξε με το 3-2 να μένει μέχρι το τελικό σφύριγμα.Στην Βεστφαλία η Ντόρτμουντ επικράτησε εύκολα με 3-0 της Μπόχουμ, με τον Γερμανό επιθετικό, Γιουσουφά Μουκοκό να σημειώνει δύο γκολ. Το τρίτο τέρμα για την Ντόρτμουντ σημείωσε ακόμη ένας ταλαντούχος νεαρός, ο Τζιοβάνι Ρέινα.Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικήςΓκλάντμπαχ – Στουτγκάρδη 3-1 (4′ Χόφμαν, 25′ Τουράμ, 90+4′ Χέρμαν / 35′ Τομάς)Χέρτα – Μπάγερν 2-3 (40′ Κουκεμπακιό, 45′ πέν. Ζέλκε / 12′ Μουσιάλα, 37′, 38′ Τσούπο Μότινγκ)Άουγκσμπουργκ – Άιντραχτ 1-2 (1′ Μπερίσα / 13′ Ρόντε, 64′ Κνάουφ)Ντόρτμουντ – Μπόχουμ 3-0 (8′, 45+2′ Μουκοκό, 12′ πέν. Ρέινα)Χόφενχαϊμ – Λειψία 1-3 (50′ Ρουτέρ / 17′, 57′ Ενκουνκού, 69′ Όλμο)Μάιντς – Βόλφσμπουργκ 0-3 (33′ Βίμερ, 70′ Άρνολντ, 84′ Μπάκου)05/11 19:30 Βέρντερ – Σάλκε06/11 16:30 Λεβερκούζεν – Ουνιόν06/11 18:30 Φράιμπουργκ – Κολωνία