Home / Αθλητισμός / Ποδόσφαιρο / Ποδόσφαιρο Διεθνή / Καθάρισε σε ένα λεπτό η Άρσεναλ, ισόπαλο το Τσέλσι – Μ.Γιουνάιτεντ

Καθάρισε σε ένα λεπτό η Άρσεναλ, ισόπαλο το Τσέλσι – Μ.Γιουνάιτεντ

Στην Premier League…

Αθήνα
Με δύο γκολ σε διάστημα μικρότερο των 60 δευτερολέπτων, η Αρσεναλ νίκησε τη Μπόρνμουθ στο Dean Court και ανέβηκε ξανά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Premier League, όπου συγκατοικεί πλέον με την μεγάλη «αντίζηλο» του βόρειου Λονδίνου, Τότεναμ.

Στην κορυφή, με διαφορά πέντε βαθμών, βρίσκεται η Λέστερ που την επόμενη εβδομάδα αντιμετωπίζει την Αρσεναλ στο Emirates σ΄ένα ντέρμπι κορυφής που κόβει την ανάσα.

Ο Ντιέγκο Κόστα ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων (1-1) κι έτσι η Τσέλσι απέφυγε την ήττα από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

Έκτο γκολ σε ισάριθμους αγώνες πρωταθλήματος για τον Ισπανό, αήττητη για 11 σερί ματς η Τσέλσι, στα οποία όμως έχει έξι ισοπαλίες. Μελανο σημείο του αγώνα, ο σοβαρός τραυματισμός του Κουρτ Ζουμά στο 59΄.