Home / Αθλητισμός / Ποδόσφαιρο / Ανάσα για Τβέντε

Ανάσα για Τβέντε

Τη δεύτερη της μόλις νίκη σε εννέα ματς σημείωσε η Τβέντε, η οποία επικράτησε 1-0 της Ναϊμέγκεν και «ξεκόλλησε» από την προτελευταία θέση της βαθμολογίας. Αγωνίστηκε ο Μάικλ Ολαϊτάν.

Νίκη-ανάσα πήρε η Τβέντε, στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος και βγήκε έστω και προσωρινά (;) από την επικίνδυνη ζώνη, φθάνοντας τους εννέα βαθμούς σε ισάριθμές αγωνιστικές.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Μπάιγεν στο 68ο λεπτό και η ομάδα του κατάφερε να «κρατήσει» έως το τέλος. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι διατήρησαν ανέπαφη την εστία τους μετά από τρία ματς.

Στο αρχικό σχήμα των νικητών ήταν ο επιθετικός του Ολυμπιακού, Μάικλ Ολαϊτάν, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 65ο λεπτό του ματς, ενώ μετά από οκτώ εμφανίσεις δεν έχει κάνει «σεφτέ» στα γκολ.