Home / Αθλητισμός / Ήθελε το «διπλό» η Φούλαμ πήρε την ισοπαλία

Ήθελε το «διπλό» η Φούλαμ πήρε την ισοπαλία

Η Φούλαμ έφυγε με βαθμό από το «Ταρφ Μουρ» απέναντι στην Μπέρνλι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 17ης αγωνιστικής.

πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕΤο αποτέλεσμα δεν εξυπηρετεί τους «κότατζερς», κι ας ήταν φιλοξενούμενοι, καθώς προηγήθηκαν στο σκορ, αλλά δεν κατόρθωσαν να κρατήσουν το προβάδισμα ως το τέλος και να φύγουν με τους τρεις βαθμούς από το Λονδίνο, στην προσπάθεια που κάνουν για να παραμείνουν στην κατηγορία.Ο Όλα Αϊνά άνοιξε το σκορ με αρκετά τυχερό τρόπο στο 49ο λεπτό για την ομάδα του Σκοτ Πάρκερ, αλλά η Φούλαμ δεν χάρηκε για πολύ το προβάδισμα, αφού τρία λεπτά αργότερα ι Άσλεϊ Μπαρνς εκμεταλλεύτηκε μια αμυντική αδράνεια και ισοφάρισε, από γύρισμα του Ροντρίγκες.ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 24 αγώνες)Μάντσεστερ Σίτι   53 -23αγ.Μάντσεστερ Γ.     46Λέστερ            46Τσέλσι            42Γουέστ Χαμ        42Λίβερπουλ         40 Έβερτον           37 -22αγ.Άστον Βίλα        36 -22αγ.Τότεναμ           36 -23αγ.Άρσεναλ           34Λιντς             32 -23αγ.Γουλβς            30Σαουθάμπτον       29 -23αγ.Κρίσταλ Πάλας     29Μπέρνλι           27Μπράιτον          26Νιούκαστλ         25Φούλαμ            19Γουέστ Μπρομ      13Σέφιλντ Γιουν.    11