Home / Αθλητισμός / Ποδόσφαιρο / Β΄ Εθνική / Oλυμπιακός Βόλου πέντε αστέρων

Oλυμπιακός Βόλου πέντε αστέρων

Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός Βόλου διέλυσε τον αδύναμο Πανελευσινιακό με σκορ 5-1, επέστρεψε εμφατικά στις νίκες και διατηρήθηκε στα υψηλά στρώματα.

«Πάρτι» έστησε στον Βόλο ο τοπικός Ολυμπιακός! Οι ερυθρόλευκοι παρέσυραν τον αδύναμο Πανελευσινιακό (9 ήττες, 1 νίκη) με σκορ 5-1 και επανήλθε το… χαμόγελο στα χείλη τους.

Στο 24′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Ντεπέτριτς, ενώ στο 37′ έδειξε να κλειδώνει το τρίποντο με δυνατό σουτ του Γουόρντεν. Στο 44′ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μπουν εκ νέου στο… κόλπο, μειώνοντας με τον Μπλάνκο, ωστόσο το χάρηκαν για… δευτερόλεπτα, καθώς στις καθυστερήσεις ο Ντεπέτρις βρήκε εκ νέου δίχτυα και έδωσε ξανά αέρα δύο τερμάτων (3-1).

Ο Πανελευσινιακός δεν είχε τις… δυνάμεις για μια επική αντεπίθεση κι εν τέλει έγινε «σάκος του μποξ» για τον καταιγιστικό Ολυμπιακό στο τελευταίο 20λεπτο. Στο 72′ ο Λεόν χρίστηκε σκόρερ με πέναλτι (κι ενώ νωρίτερα ο ίδιος είχε δοκάρι), με τον Τσιλιγκίρη στις καθυστερήσεις να δίνει θριαμβευτική νότα στο τρίποντο της ομάδας του, διαμορφώνοντας το 5-1, που την έφερε στους 14 βαθμούς.