Home / Αθλητισμός / Μπάσκετ / NBA / Τρίτη ήττα για τους Γουόριορς

Τρίτη ήττα για τους Γουόριορς

Aθήνα
Οι Γουόριορς υπέστησαν την τρίτη τους ήττα στο εφετινό πρωτάθλημα του ΝΒΑ, καθώς έχασαν στο Ντένβερ με 112-110, μολονότι ο Στεφ Κάρι έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση πετυχαίνοντας 38 πόντους. Στην τελευταία περίοδο έγινε πραγματική μάχη και οι Νάγκετς πήραν τη νίκη με τον Γκαλινάρι να πετυχαίνει 28 πόντους.

Στην Ουάσινγκτον, οι Μπακς ηττήθηκαν με 106-101 από τους Γουίζαρντς, μετά από σκληρή μάχη. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν και πάλι εξαιρετικός με 19 πόντους, 7/9 βολές, 6/11 σουτ, 11 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 κόψιμο, αλλά και 6 λάθη στα 40 λεπτά που αγωνίστηκε, αλλά όχι και αρκετός για να οδηγήσει την ομάδα του στη νίκη.

Πρώτος σκόρερ για το Μιλγουόκι ήταν ο Κρις Μίντλετον με 25 πόντους, ενώ για τους νικητές ξεχώρισε ο Τζον Γουόλ με 19. Αυτή ήταν η 25η ήττα των Μπακς σε 41 αγώνες (16-25). Θετικός ήταν ο Κώστας Κουφός στην ήττα των Σακραμέντο Κινγκς από τους Νιου Όρλεανς Πέλικανς με 97-109. Ο Έλληνας σέντερ αγωνίστηκε για 18 λεπτά και πέτυχε 9 πόντους.