Home / Αθλητισμός / «Καρπαζιά» της Γουότφορντ στη Γιουνάιτεντ, νίκησε η Τότεναμ

«Καρπαζιά» της Γουότφορντ στη Γιουνάιτεντ, νίκησε η Τότεναμ

Στην Premier League…

Αθήνα
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχασε κι άλλο έδαφος στην «κούρσα» της Premier League… Οι «κόκκινοι διάβολοι» ηττήθηκαν 3-1 από τη Γουότφορντ στο «Βίκαρατζ Ρόουντ», στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, και έμειναν στο -6 από την -πρωτοπόρο και «συμπολίτισσα»- Σίτι, η οποία μετράει πέντε νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Με τη Γουότφορντ αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά ο Χοσέ Χολέμπας, ο οποίος παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα στο 76΄.

Έστω και δύσκολα, η Τότεναμ επικράτησε 1-0 της Σάντερλαντ στο Λονδίνο και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας της Premiership. Ο Χάρι Κέιν ήταν αυτός που έλυσε το γόρδιο δεσμό, πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ των γηπεδούχων στο 59ο λεπτό.

Επιβλητική ήταν η Κρίσταλ Πάλας, καθώς συνέτριψε στο «Σέλχαρστ Παρκ» τη Στόουκ Σίτι με 4-1. Στο μεταξύ, η Σαουθάμπτον πέτυχε την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκε 1-0 της Σουόνσι.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στις αναμετρήσεις για την 5η αγωνιστική της Premier League:

Τσέλσι-Λίβερπουλ 1-2